اولین آدم آهنی جهان درگذشت

اخبار

🔴 اخبار 📢

🔹نخستین آدم آهنی یا سایبرگ جهان که یک پزشک انگلیسی مبتلا به بیماری نورون حرکتی بود و امیدوار بود کاملاً رباتیک شود، در سن ۶۴ سالگی درگذشت.

🔹”پیتر اسکات مورگان”(Peter Scott-Morgan) وقتی در سال ۲۰۱۷ مبتلا به بیماری نورون حرکتی(MND) تشخیص داده شد، تصمیم گرفت از پذیرش سرنوشت خود امتناع کند و معنای انسان بودن را به چالش بکشد. او می‌گفت که می‌خواهد مرزهای دستاوردهای علم را جابجا کند، بنابراین تصمیم گرفت عمر خود را افزایش دهد و کاملاً رباتیک شود.

🔹این مهندس رباتیک مشهور جهان در طول مسیر خود برای تبدیل شدن به یک “سایبورگ” تحت یک مجموعه عملیات و مراحل بسیار پیچیده و خطرناک قرار گرفت که شامل ایجاد یک آواتار بسیار شبیه به خودش قبل از ازدست دادن ماهیچه‌های صورتش بود که از آن برای ایجاد جملات استفاده می‌شد. این آواتار طوری طراحی شده بود که با استفاده از زبان بدن با هوش مصنوعی پاسخ دهد.

🔹آخرین مرحله از رباتیک شدن وی در سال ۲۰۱۹ باعث شد که او با موفقیت صدای خود را بازسازی کند. او تحت عمل جراحی حنجره قرار گرفت، به این معنی که صدای فیزیکی خود را از دست داد، اما با انجام این کار به دلیل وضعیت خود، از خطر ورود بزاق به ریه‌هایش جلوگیری کرد.

🔹این دانشمند همچنین استفاده از فناوری ردیابی چشم را مورد بررسی قرار داد تا بتواند چندین رایانه را تنها با استفاده از چشمان خود کنترل کند.

🔹علاوه بر این، او یک ویلچر فوق‌العاده نیز داشت که می‌گفت به خوبی مهندسی شده و به او اجازه می‌دهد بایستد، دراز بکشد و سریع حرکت کند.

🔹دکتر “اسکات مورگان” با وجود خطرات ناشی از عمل جراحی و بیماری لاعلاج می‌گفت که اصلا به اینکه چگونه با وجود این بیماری زنده بماند فکر نمی‌کند و تنها قصد دارد رشد کند و زندگی بهتری داشته باشد.

🔹او روحیه خوبی داشت و اغلب شوخ‌طبع بود و موقعیت خود را فرصتی برای پذیرش واقعی توانایی‌های دنیای علم می‌دانست.

biomedical engineeringbmeاخبارانجمن علمی مهندسی پزشکیدپارتمان مهندسی پزشکی
نوشته قبلی
شماره چهارم خرداد ماه ۱۴۰۱
نوشته بعدی
خالکوبی هایی که فشار خون را اندازه گیری میکنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up