طرح مهندسی پزشکی چیست ؟

+BME, آموزش

فارغ التحصیلان رشته مهندسی پزشکی می توانند برای کسب مهارت های لازم از این رشته در طرح مهندسی پزشکی شرکت کنند که سبب گذراندن سربازی فرد در قالب امریه برای رشته مهندسی پزشکی هست 

طرح مهندسی پزشکی چیست ؟

مهندسی پزشکی جزو رشته های علوم پزشکی وزارت بهداشت  است که طرح اختیاری (مازاد بر نیاز) دارد یعنی اینکه چنانچه نیاز به نیروی کار در این رشته باشد فارغ التحصیلان این رشته طرح امریه جهت گذراندن سربازی  مربوطه را به مدت دوسال گذرانده و چنانچه نیاز داشته باشند در همان محل استخدام شده و مشغول به کار می شوند. با توجه به نوپا بودن رشته مهندسی پزشکی در کشورمان به نظر می رسد تا سالیان امکان اشتغال برای فارغ التحصیلان این رشته میسر باشد و برای ارتقای کیفی خدمات پزشکی، دستگاه ها، نیاز به متخصصان این رشته روز افزون است.

زمان ثبت نام در این نوع امریه

رشته مهندسی پزشکی دارای طرح اختیاری است ، بنابراین متقاضیان می توانند پس از فارغ التحصیلی ، در زمانی که مایل هستند به سامانه رشد وزارت بهداشت مراجعه کرده و مراحل ثبت نام را سپری کنند . پیشنهاد می شود قبل از نام نویسی حتما از شرایط ثبت نام و قوانین آن مطلع بوده و سپس اقدام به تایید و ارسال مدارک خود نمایید .

 

نحوه ثبت نام در این طرح برای گذراندن سربازی چگونه است  ؟

برای ثبت نام طرح مهندسی پزشکی ابتدا وارد سایت tarhreg.behdasht.gov.ir شده و سپس بر روی گزینه ثبت نام مشمولین غیر پزشک و غیر دندانپزشک کلیک کرده تا وارد صفحه اصلی ثبت نام شوید .

پس از اتمام ثبت نام طرح مهندسی پزشکی ، کد رهگیری خود را یادداشت کرده تا در زمان اعلام نتایج بتوانید مجددا وارد سایت نیروی انسانی شده و از قسمت پیگیری وضعیت ، نتیجه درخواست خود را مشاهده نمایید .

سوالات متداول

مشمولان طرح خدمت پزشکی می بایست به سایت تأمین و توزیع نیروی انسانی وزارت بهداشت که لینک آن در مقاله موجود است مراجعه نمایند .

tarhreg.behdasht.gov.ir

داوطلبان طرح خدمت پس از مراجعه به سایت نیروی انسانی وزارت بهداشت که آدرس آن در مقاله موجود است ، می توانند فرآیند ثبت نام ، تعیین محل خدمت و ارسال مدارک خود را کامل کنند .

اعلام نتایج طرح خدمت نیروی انسانی مدتی پس از ثبت نام در قسمت وضعیت پیگیری سامانه قرار گرفته و از طریق پیامک به اطلاع داوطلبان می رسد

biomedical engineeringbmeدپارتمان مهندسی پزشکیطرح مهندسی پزشکی چیست ؟مهندسی پزشکی
نوشته قبلی
مسئول فنی در رشته ی مهندسی پزشکی
نوشته بعدی
مشاغل یک مهندس پزشک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up