پیشگیری از آرتروز با یک هیدروژل تزریقی جدید

اخبار

🔴 اخبار 📢

🔹دانشمندان یک ژل تزریقی ابداع کرده‌اند که می‌تواند از بروز این شکل از آرتروز جلوگیری کند و از طریق انتقال مداوم داروها در مفاصل آسیب‌دیده، از التهاب جلوگیری کند.

🔹تمرکز این مطالعه جدید بر نوعی آرتروز به نام “استئوآرتریت پس از سانحه”(PTOA) است که در اثر آسیب به یک مفصل به وجود می‌آید. این بیماری ۱۰ درصد از کل موارد “آرتروز” را تشکیل می‌دهد و به شکل زیادی در بین پرسنل نظامی دیده می‌شود

🔹اکنون تیمی از دانشگاه “نیویورک” بر این باورند که هم یک محموله درمانی بهینه و هم یک وسیله نقلیه برای تحویل آن ایجاد کرده‌اند تا راهی برای غلبه بر این مانع و توقف شروع “PTOA” باشد.

🔹در قلب این محلول، ترکیبی متشکل از پلی‌پپتیدها، پروتئین‌ها و یک فاکتور رشد ضد التهابی به نام “Atsttrin” قرار دارد که به یک ژل پلیمری تزریقی تبدیل شده است. این ترکیبات در دمای بدن، یک شبکه متخلخل را تشکیل می‌دهند که محیط بیومکانیکی بهینه‌ای را برای رهاسازی طولانی مدت فاکتورهای رشد ضدالتهابی فراهم می‌کند و در عین حال باعث بازسازی بافت می‌شود.

🔹این تیم توانست این موضوع را از طریق آزمایش‌های آزمایشگاهی و سپس از طریق آزمایش‌های حیوانی روی خرگوش‌ها نشان دهد، جایی که ژل در برابر شروع پیشرفت PTOA در رباط‌های متقاطع قدامی آنها محافظت ایجاد کرد.

🔹نکته مهم این است که این ژل به جای مواد مصنوعی، مبتنی بر پروتئین ساخته شده است و بنابراین باید به خوبی در بدن پذیرفته و تحمل شود و در عرض چند هفته تجزیه شود.

biomedical engineeringbmeآرتروزانجمن علمی مهندسی پزشکیتکنولوژیخبردپارتمان مهندسی پزشکیسلامتفناوری
نوشته قبلی
نحوه چیدمان کالاهای پزشکی در انبار
نوشته بعدی
شماره اول| اسفند ۱۴۰۰

۲ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up