ایربادهایی که بیماری های گوش را تشخیص می دهند

اخبار
ایربادهایی که بیماری های گوش را تشخیص می دهند

🔴 اخبار 📢

🔹ایربادهایی که به بلوتوث مجهز هستند و با یک سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی ترکیب شده‌اند، می‌توانند به شناسایی بیماری‌های شایع گوش کمک کنند.

🔹پژوهشگران “دانشگاه ایالتی نیویورک در بوفالو” (University at Buffalo)، از ایربادهای مجهز به بلوتوث و یک سیستم یادگیری عمیق مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده کرده‌اند تا سه بیماری شایع گوش را با یک آزمایش صوتی ساده و غیرتهاجمی شناسایی کنند که از صدا برای ترسیم ساختار گوش استفاده می‌کند.

🔹این سیستم موسوم به “ایرهلث” (EarHealth)، مجموعه‌ای از ایربادهای بلوتوثی را به کار می‌گیرد که با میکروفون‌هایی تقویت شده‌اند و به یک اپلیکیشن تلفن همراه هوشمند متصل هستند. این سیستم، یک سیگنال صوتی را به داخل گوش ارسال می‌کند. سپس ایربادها، نحوه بازتاب سیگنال از طریق کانال‌های گوش را ضبط می‌کنند و سیستم را قادر می‌سازند تا ساختار منحصربه‌فرد گوش داخلی هر کاربر را ترسیم کند.

🔹این ارزیابی در حالی انجام می‌شود که کاربر سالم است تا یک خط مبنا را ایجاد کند و سپس، همان آزمایش به صورت دوره‌ای برای بررسی تغییرات انجام می‌شود. در آزمایش‌های انسانی با استفاده از ۹۲ داوطلب، این سیستم توانست سه بیماری شایع را که هندسه گوش را تغییر می‌دهند، تنها با بررسی تغییرات در هندسه گوش داخلی، با دقت ۸۲.۶ درصد تشخیص دهد.

🔹به گفته پژوهشگران، آنها با بررسی این که موهای گوش، التهاب پرده گوش و سایر عوامل چگونه ممکن است در فرآیند بررسی نقش داشته باشند، در حال تلاش برای بهبود دقت سیستم هستند. در هر حال، به نظر می‌رسد که این سیستم به اندازه کافی موثر، مقرون‌به‌صرفه و رضایت‌بخش باشد تا بتوان از آن به طور گسترده برای معاینات منظم و فوق سریع گوش استفاده کرد.

ایربادهایی که بیماری های گوش را تشخیص می دهند
اخبار
نوشته قبلی
کارگاه اپراتورهای تجهیزات و دستگاه های زیبایی
نوشته بعدی
کارگاه آشنایی و اپراتوری تجهیزات پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
×