پیوند موفق گوش پرینت شده به یک زن ۲۰ ساله

  1. خانه
  2. اخبار
  3. پیوند موفق گوش پرینت شده به یک زن ۲۰ ساله

🔴 اخبار 📢

🔹پزشکان برای اولین بار موفق شدند گوش زنده ای را به صورت سه بعدی پرینت شده بود به زن ۲۰ ساله ای که از نقص مادرزادی « میکروتیانامید » عدم رشد گوش رنج می برد پیوند بزنند .

« میکروتیانامید » نوعی نقص مادرزادی است که منجر به عدم رشد گوش می شود . پزشکان تخمین می زنند از هر ده هزار نفر ، یک تا پنج نفر در شدتهای مختلف به این بیماری دچار می شوند .

🔹آنها برای درمان این بیماری دست به جراحی پیوند گوش زنده زدند که به صورت سه بعدی چاپ شده است . برای آنکه بتوان یک گوش زنده را به صورت سه بعدی پرینت کرد ، ابتدا سلولهایی به نام « کندروسیت » که مسئول تشکیل غضروف های مهم گوش هستند ، از گوش آسیب دیده بیمار گرفته می شود .
🔹سپس این سلولها کشت داده شدند تا تکثیر یابند . از آنکه پس سلول ها به اندازه کافی تکثیر یافت ، تیم آنها را با جوهر زیستی مبتنی بر کلاژن به نام « ColVivo » مخلوط کرد .

🔹این جوهر نسخه بیولوژیکی جوهر معمولی پرینتر است . درنهایت ، تیم ایمپلنت « AuriNovo » را که اندازه و شکل گوش بیمار را نشان می داد ، پرینت سه بعدی کرد . این عمل بخشی از یک کارآزمایی بالینی است . به این معنا که ، این تکنیک هنوز باید چندین مانع دیگر – موارد مربوط به ایمنی این روش جراحی – را پشت سر بگذارد تا به صورت رسمی در حیطه جراحی های عمومی قرار گیرد .

, , , , ,
نوشته قبلی
پیش بینی میزان بقای بیماران قلبی با کمک هوش مصنوعی
نوشته بعدی
کارگاه کاربرد افزونه های گوکل کروم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

×