سالمندان و بیکاری کویید-۱۹

اخبار

🔴 اخبار📢

بررسی جدید پژوهشگران آمریکایی نشان می‌دهد که از هر سه بزرگسال مسن مبتلا به کووید-۱۹، یک نفر به بیماری‌های جدید ناشی از عواقب آن مبتلا می‌شود.

تقریبا یک سوم از افراد مسن مبتلا به کووید-۱۹ در سال ۲۰۲۰، حداقل به یک بیماری جدید مبتلا شده‌اند که در ماه‌های پس از نخستین ابتلا، به مراقبت‌های پزشکی نیاز داشت. آمار ابتلا به بیماری‌های جدید در این گروه، بیشتر از افرادی است که به کووید-۱۹ مبتلا نبوده‌اند. این بیماری‌های جدید، طیف گسترده‌ای از اندام‌ها و سیستم‌های اصلی، از جمله قلب، کلیه‌ها، ریه‌ها و کبد را درگیر می‌کنند و عوارضی را نیز برای سلامت روانی به همراه دارند.

پژوهشگران آمریکایی برای رسیدگی به این موضوع، از سوابق بیمه سلامت استفاده کردند و به شناسایی ۱۳۳۳۶۶ شخص ۶۵ ساله یا بیشتر در سال ۲۰۲۰ پرداختند که پیش از اول آوریل ۲۰۲۰ به کووید-۱۹ مبتلا شده بودند. افراد شناسایی‌شده، در سه گروه متفاوت طبقه‌بندی شدند.

سپس پژوهشگران، هرگونه بیماری پایدار یا جدیدی را که ۲۱ روز پس از تشخیص کووید-۱۹ ظاهر شده بود، ثبت کردند و خطر بیماری‌های ناشی از کووید۱۹ طی چند ماه بعد را براساس سن، نژاد، جنسیت و بستری شدن آنها در بیمارستان محاسبه کردند.
نتایج این پژوهش نشان می‌دهند که در میان افرادی که طی سال ۲۰۲۰ مبتلا به کووید-۱۹ تشخیص داده شده‌اند، ۳۲ درصد به یک یا چند بیماری جدید مبتلا شده‌اند که این رقم، ۱۱ درصد بیشتر از گروهی بود که به کووید۱۹ مبتلا نبودند.

بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در مقایسه با گروه غیر مبتلا، در معرض افزایش خطر ابتلا به طیف گسترده‌ای از بیماری‌ها مانند نارسایی تنفسی، خستگی و فشار خون بالا قرار داشتند.

biomedical engineeringاخبارانجمن علمی مهندسی پزشکیدپارتمان مهندسی پزشکیسالمندان و بیکاری کویید-19
نوشته قبلی
کارگاه اصول مدیریت در مهندسی
نوشته بعدی
ربوماهی زنده از سلول های قلب انسان ساخته شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up