آیا جوهر زیستی میتواند جایگزین غضروف انسان شود ؟

اخبار

🔴 اخبار 📢

🔹رشد و جایگزینی بافت غضروف آسیب دیده با کمک فناوری چاپ ۴ بعدی همان چیزی است که اخیرا یک گروه از محققان “موسسه لایب‌نیتس برای مواد تعاملی” و “دانشگاه فنی آخن” در تلاش برای دستیابی آن هستند.

🔹محققان اخیرا اظهار کرده‌اند جوهر زیستی می‌تواند جایگزین غضروف انسان شود و در همین راستا نیز در حال انجام کارهایی برای اثبات این موضوع هستند. محققان دانشگاه فنی آخن برای توسعه جوهر زیستی که بتواند جایگزین غضروف انسان شود یک کمک مالی پنج ساله به مبلغ حدود ۱۰ میلیون یورو از بنیاد ورنر زیمنس(Werner Siemens Foundation) دریافت خواهند کرد تا طی پروژه “TriggerINK”(یک جوهر زیستی با مواد خاص) را توسعه دهند.

🔹هدف محققان این مطالعه توسعه یک فناوری جایگزین برای جایگزینی بافت است.طی این پروژه که TriggerINK نام دارد از اصل نوآورانه چاپ ۴ بعدی استفاده می‌شود که برای آن نیز یک جوهر زیستی ویژه در حال طراحی است.

🔹چاپ ۴ بعدی فناوری توسعه یافته چاپ سه بعدی است. در چاپ سه بعدی استاندارد، لایه به لایه یک ماده اغلب روی هم قرار می‌گیرد و ساختاری سه بعدی همانند یک مکعب ایجاد می‌کند. فاکتور اضافی که نام این فناوری را به چاپ چهار بعدی تغییر می‌دهد “زمان” است.

🔹محققان این مطالعه اکنون قصد دارند از TriggerINK برای ایجاد روش جدیدی برای جایگزینی بافت آسیب دیده بدن استفاده کنند و آن چاپ ساختارهای ۴ بعدی در زخم است.

biomedical engineeringbmeآیا جوهر زیستی میتواند جایگزین غضروف انسان شود ؟اخبارانجمن علمی مهندسی پزشکیجوهر زیستیغضروف انسان
نوشته قبلی
چگونه می توانیم وارد عرصه تجهیزات پزشکی شویم
نوشته بعدی
کارگاه آشنایی با بلاکچین و رمز ارزها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up